MEDİKAL AYAK BAKIMI

Medikal ayak bakım uygulamasıyla; nasır, mantar, yetersiz ayak bakımı, ayakkabı vurması, tırnağın yanlış kesimi, gibi nedenlerle yıpranmış olan ayaklara en doğru bakım sağlanmaktadır. Rutin olarak ayda 1 kez uygulanması önerilen medikal bakımı ile ayakların eski canlılığına ve sağlığına kavuşması mümkündür.

Medikal Ayak Bakımı

Medikal ayak bakımında alışagelmiş klasik manikür pedikür aletleri olmadan, tıbbi cihazlar yardımıyla ve özel freze uçlar ile uygulama yapılır.

Ağrısız, steril ve hijyen koşullarda yapılan bu uygulama ile tırnak kesimi, tırnak dizaynı, tırnak yüzeyinin temizlenmesi, parlatılması, sertleşmiş derinin giderilmesi işlemleri yapılır. Medikal ayak bakımı uygulamaları; siğil bakımı, deforme olmuş tırnak bakımı, nasır tedavisi ve bakımı, mantarlı tırnak bakımı ve modern ayak bakımlarını kapsar.

Ayak Sağlığı Merkezimizde; tanısı dermatoloji uzmanı muayenesinde konulan ayak ve tırnak mantarı, tırnak kalınlaşmaları, tırnak batması, nasır oluşumu, ayak terlemesi, ayak kokusu, çatlak topuk gibi ayak hastalıklarının ve diyabetik ayak sorunlarının tedavisi yapılmaktadır. Tedavi için gerekli bakım işlemi dermatoloji uzmanı gözetimi altında ve eğitimli personel tarafından yapılmaktadır.

Ayaklarınız da herhangi bir hastalık olmasa dahi steril şartlar altında yapılan medikal ayak bakımı işlemi ile bulaşıcı hastalıklardan korunarak sağlıklı, iyi görümümlü ayaklara sahip olabilirsiniz.

Medikal manikür-pedikürde elektrikli törpü kullanılarak, hijyenik ve pratik bir tırnak bakımı uygulaması yapılmaktadır. Medikal manikür-pedikür yapılırken her aşamasında ucuna farklı bir freze ucu takılan elektrikli törpüler kullanılıyor. Bu sayede hem el hem de ayak tırnaklarda kusursuz bir görünüm elde edilebiliyor.

Medikal ayak bakımı; günlük hayatta birçok kişinin problemi olan bazı deri ve tırnak hastalıklarının tedavisi öncesinde veya uygulanan tedaviyi hızlandırmak için yapılan yardımcı sağlık uygulamalarını kapsamaktadır.

Bize Ulaşın

Neşe Egemen Podoloji ve Estetik Merkezi’nde aldığınız tedaviler ve hizmetler hijyen, kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı verilmektedir.