HİPERTROFİK TIRNAK TEDAVİSİ

Tırnağın aşırı beslenmesi sonucu oluşan kalınlaşmadır. Vücuttaki troid problemleri tırnak mantarının yanı sıra hipertrofik tırnak üzerinde de tırnak mantarına benzer bulguları beraberinde getirebilir. Travma sonucu ya da herhangi bir nedenden dolayı tırnak çekimi sonrası görülme sıklığı fazladır.

Hipertrofik Tırnak Nedir?

Tırnağın aşırı beslenmesi sonucu oluşan kalınlaşmadır. Vücuttaki troid problemleri tırnak mantarının yanı sıra hipertrofik tırnak üzerinde de tırnak mantarına benzer bulguları beraberinde getirebilir. Travma sonucu ya da herhangi bir nedenden dolayı tırnak çekimi sonrası görülme sıklığı fazladır. Hipertrofik tırnak beraberinde tırnak batmasına da sebebiyet verebilir. Batık tablosunun enfeksiyonla sonuçlanma olasılığı da yüksektir. Diyabetli hastalarda diyabetik yaraya sebep verebilir.

Tedavisi Nasıldır?

Aylık periyotlar halinde tırnak üzerine uygulanan küretaj işlemi ile hipertrofik doku temizlenir. Podolog kontrolünde günlük kullanıma bağlı olarak tırnak koruyucu ürün de tedavi sürecine dahil edilir.

Bize Ulaşın

Neşe Egemen Podoloji ve Estetik Merkezi’nde aldığınız tedaviler ve hizmetler hijyen, kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı verilmektedir.