Bölgesel Zayıflama
Bölgesel Zayıflama

Bölgesel İncelme

Günümüzde birçok insan bölgesel incelme amacıyla çeşitli yöntemlere başvurur. Vücudun bazı bölgelerinde dirençli yağ tabakalarının bulunması kötü bir görüntüye sebebiyet verdiği gibi kişilerde rahatsızlığa neden olur.
4.9
Genel Derecelendirme , based
on 7541 reviews.

Genel Bakış

Düzgün ve orantılı vücut hatlarına sahip olmak isteyen kişiler bölgesel incelme yöntemleri sayesinde istedikleri görünüme kavuşurlar. Bölgesel incelme vücudun bazı bölgelerinde oluşan yağ birikmelerini ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır.

Bu uygulama sayesinde kol, bacak, bel, karın, basen gibi bölgelerde fazla yağlar tercih edilen yönteme bağlı olarak sorunsuz bir şekilde giderilir. Teknolojik cihazlar sayesinde bölgesel incelme konusunda önemli başarılar kat edilmiştir.

Çünkü birçok kişi rahatsızlık duyduğu bölgelerdeki fazla yağları yok etmek için düzenli olarak spor ve egzersiz yaparak diyet programı uygularlar. Fakat her ne kadar bu programlara sıkı sıkıya bağlı kalınsa da istenilen sonucu elde etmek bazen zor olabiliyor. Bu yüzden daha kalıcı ve pratik teknikler kullanmak gerekir.

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Medikal estetik konusunda yaşanılan teknolojik gelişmeler, kullanılan cihazlar ve ürünler günümüz insanlarının tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar. Özellikle bölgesel incelme konusunda kullanılan yöntemler istenilen sonucu elde etmede başarılı bir role sahiptir. Bu konuda birbirinden farklı özellikte yöntem ve teknikler bulunur.

Bölgesel incelme konusunda sıklıkla tercih edilen Soğuk Lipoliz göbek, basen, bacak gibi bölgelerde oluşan yağları kalıcı olarak azaltmaya yardımcı olur. Bu uygulama tek seansta ağrısız ve pratik bir şekilde yapılır. İstenilen doğrultuda bir incelme sağladığı gibi yağları kalıcı olarak vücuttan uzaklaştırır ve belirgin vücut hatlarının oluşmasına yardımcı olur. Uygulanan bu yöntem sayesinde cilt zarar görmeden deri tabakası altında bulunan yağlar soğutulur ve kullanılan özel petlerle kapanan bölgeden vakum işlemi ile yağ tabakasının donması sağlanır. Donmaya başlayan yağ tabakası daha sonra kristalleşerek yavaş yavaş ölmeye başlar.

Soğuk Lipoliz bölgesel incelme konusunda oldukça başarılı bir işlemdir. Ameliyatsız Soğuk Lipoliz son dönemlerde yaygın bir şekilde tercih edilir ve cerrahi bir işleme ihtiyaç duyulmaz. Bu uygulama içerisinde yer alan Kavitasyon yönteminde ses dalgaları yardımıyla yağ hücreleri parçalamaya çalışılır. Ses dalgaları hedeflenen bölgeye doğru verilir. İşlem sırasında cildin zarar görmemesi için sadece yağ hücrelerine doğru odaklanılır ve diğer dokulara herhangi bir zarar verilmez. Bu uygulama ağrısız bir işlemdir ve ortalama 1,5 saat kadar sürmektedir.

Ses dalgaları sayesinde yağ hücreleri parçalanır ve kalıcı sonuçlar elde edilir. İşlemin ardından hastaların kilolarını kontrol etmeleri ve metabolizmanın sürekli çalışır halde olmasını sağlamak amacıyla bol yeşillik ve su tüketmeleri gerekir. İşlemin herhangi bir yan etkisi olmadığı için uygun kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Sağlıklı bir zayıflama yöntemi olan bu teknik bölgesel zayıflama konusunda oldukça başarılıdır.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

Vücut yağını çözen ve selülit görünümünü azaltan vücut şekillendirici bir tedavidir. Genel olarak vücudu tonlamayı ve şekillendirmeyi amaçlar. Selülit tedavi bölgeleri, boyun (çene altı), kollar, uyluklar, kalçalar, mide de etkilidir.

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi, normal kiloda olan kişilerde bile günümüzde bölgesel bir yağ fazlalığı oluşabilir. B. Karın ve pelvik bölgeleri ifade eder. Bölgesel yağ birikimi dediğimiz bu durum vücutta orantısız bir oluşuma yol açar. Ayrıca selülit bu bölgelerdeki kadınların korku rüyasıdır.

Selülit, cilt ve yağ dokusundaki kusurların yanı sıra selülit ve çukurların neden olduğu bir sorundur.

Selülite neden olan bölgesel yağ birikimleri obezite ile karıştırılmamalıdır. Normal kilodaki kişilerde de görülebilir. Bu durum daha çok kadınlarda görülmekle birlikte erkeklerde göbek deliğinde meydana gelir ve deri altı yağ dokusunun bölgesel bir metabolik bozukluğu olarak açıklanabilir.

Selülite neden olan pek çok etken bulunur, ancak başlıcaları şu şekildedir:

Genetik faktörler, hormonal dengesizlikler, dolaşım bozuklukları, bağ dokusu zayıflığı, kötü alışkanlıklar (diyet, kahve, kola, alkol vb.), hareketsizlik, psikolojik faktörler vardır.

Selülite neden olan birçok faktör olduğu için selülit tedavisi tek bir tedaviden ziyade multidisipliner bir yaklaşım gerektirir. Bu kapsamda; bölgesel zayıflama işleminde kombine tedavi modelleri tek tedaviye tercih edilmelidir.

Tedavide ilk adım yaşam tarzı değişikliğidir. Selülit oluşumunu tetikleyen faktörler ortadan kaldırılmalıdır. Uygun diyet ve egzersiz, alkol ve sigaradan uzak durulması, ilaç kullanımına dikkat edilmesi ve stresin kontrol altına alınması tedavinin ilk basamakları olmalıdır.

Bir uzman gözetiminde yapılması gereken bu ilk adımlardan sonra yardım düşünülebilir. Merkezlerde kullanılan Lumishape cihazı bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi için en önemli cihazlardan biridir. 4 farklı fonksiyona sahip olan ve her fonksiyonun ayrı ayrı tedaviye katkı sağladığı Lumishape ile tedavi veriminiz maksimuma çıkar.

Lumishape’in 4 işlevi vardır: dokuyu derinlemesine ısıtabilen radyo frekans programı, kızılötesi ışık programı, kan dolaşımını hızlandıran ve ısı etkisini artıran vakum programı ve mekanik masaj programı vardır.

Cilt, hücre içi oksijen difüzyonunu artıran ve böylece kolajen oluşumunu hızlandıran bir radyo frekansı ve kızılötesi ışık programı ile ısıtılır. Ayrıca; bölgesel zayıflama da programlar istenen ve seçilen derinlik aralığını ısıtmak ve aynı zamanda cilt yüzeyini aşırı ısınmadan korumak için kullanılabilir. Aynı zamanda vakum programı uygulamanın etkinliğini arttırırken, mekanik masaj programı kan dolaşımını hızlandırır ve toksinleri vücuttan uzaklaştırır. Böylece selülit tedavisinde başarılar elde edilir.
Diyet ve egzersizin yetersiz kaldığı durumlarda sorunlu bölgelerin tedavisi için etkili bir uygulama sunar. Bölgesel zayıflama da derin ısı teknolojisi yardımıyla inatçı yağ ve selülitli bölgeleri tedavi eder. İşlem kolay, rahat, derin ve tekrarlanabilir bir vücut şekillendirme tedavisidir. İşlem ile 3 seansta daha sıkı ve fit bir vücuda kavuşabilir, daha genç ve dinamik görünebilirsiniz. Tedavi ayrıca vücudun kendi kolajen ve elastin üretimini uyarır, cildi sıkılaştırır.

Yağ dokusunu ve selüliti azaltan, vücut şekillendirme tedavi seçeneğidir. CE ve FDA onaylı kullanımının hiçbir yan etkisi yoktur. Uygulama son derece rahat ve ağrısızdır.

Yüz uygulaması, Lumi Shape tüm yüz ve yüzey tedavilerinde ilk seansta gözle görülür bir fark gösterir. Yüz hatlarını yeniden şekillendirmek için oldukça etkili bir cihazdır. Yüzdeki lifting uygulaması ile istenilen bölgelere kolaylıkla ulaşılabilmekte ve kırışıklık tedavisi hastaya daha genç bir görünüm ile daha genç bir cilt kazandırır. Lumi Shape ile ayrıca koyu halkalardan ve kırışıklıklardan da kurtulabilirsiniz.
Fazla kiloların bulunduğu basen bölgesinde kullanılan teknolojik cihazlar yardımıyla fazla kilolardan kurtulmak mümkündür. Kişilerin basen bölgesinde bulunan yağ tabakası belirlenir ve bu yağ tabakasının boyutuna uygun tercih edilen yöntem doğrultusunda uygulamaya geçilir. Tercih edilen yöntem doğrultusunda burada bulunan dirençli yağlar ısı ve ses dalgaları sayesinde tamamen yok edilmeye çalışılır.

Böylece bölgesel incelme konusunda istenilen performans elde edilir. Basende bulunan yağlar ne kadar dikkat edilirse edilsin artış gösteren bir bölgedir. Bu nedenle basen bölgesinde bulunan yağların kalıcı bir şekilde yok edilmesi gerekir. Uzman kişiler kontrolünde yapılan incelemeler sonucunda en doğru yöntem bu bölgede uygulanmalıdır.
Köprü hareketi, Şınav hareketi, Barfiks hareketi, Squat hareketi, Merdiven egzersizi gibi yöntemler uygulanabilir. İşlem çevredeki dokuyu zararsız bırakırken seçici olarak yağ hücrelerini hedefler. Uygulanan titreşimler, yağ hücresi zarlarını tahrip eder ve bu da depolanan yağın kademeli olarak parçalanmasına ve salınmasına neden olur. Bu bağlamada; bölgesel zayıflama ile hasarlı yağ hücreleri daha sonra lenfatik sistem yoluyla atılır.

Mikroplazma modülü, benzersiz mikro plazma teknolojisi ile cildi temizler, ısıtır ve yeniler. Kontrollü perforasyonu ve odaklanmış enerji aktarımı ile Pixel RF, etkilenen bölgeyi tedavi ederken, uygulanan alanın etrafındaki sağlıklı doku bozulmadan kalır. Bu, epidermisin yenilenmesi yoluyla daha hızlı cilt yenilenmesine ve minimum risk ve daha az maruz kalma süresi ile daha iyi sonuçlara yol açar.

Pressoterapi, vücudun doğal toksin temizleme fonksiyonlarını iyileştirmek için etkili lenfatik drenaj kullanan özel bir detoks tedavisidir. Oksijen ile doku gençleştirme ve rejenerasyonu bacakları, karnı, kolları iyileştirir, şekillendirir ve ayrıca cilt tonunu iyileştirir. Selülit tedavisi için önerilir. Kilo kaybı ve detoksifikasyon için uygundur. Liposuction’a güvenli alternatif bir yoldur. Vücut şekillendirme için uygulanabilir. Bacaklarınızı, karnınızı ve kollarınızı düz tutmaya yarar.

Pressoterapi, şişirme yardımıyla çalışan bilgisayarlı bir tansiyon sistemidir. Cihaz bacaklar üzerinde beş ayrı parçadan oluşur. Toplardamar ve lenf akışını ayak bileklerinden baldırın üst kısmına taşımayı amaçlarlar. Pressoterapi, kan dolaşımını ve lenf akışını artırmak için tasarlanmıştır. Hücre dışı sıvıların atılımını iyileştirir, şişlik ve ödemi azaltır, bacak yorgunluğunu azaltır ve vücuttaki oksijen akışını hızlandırır.
Selülit görünümünü azaltır. Herhangi bir iz bırakmadan daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt sağlar. Tüm cilt tipleri için güvenli ve etkilidir.

Bölgesel zayıflama uygulamasından ne bekleyebilirsiniz? Seansı yaptıran kadınlar bunu genellikle sıcak bir masaj olarak deneyimlerler. Tedavinin verdiği his çok hoştur. Hiç acı hissetmezsiniz. İşlem tüm cilt tipleri için güvenlidir ve kısa veya uzun vadeli sağlık için yan etkileri yoktur. Kullanımdan sonra cildin yüzeyini daha pürüzsüz ve daha sıkı hissedersiniz.

Lumishape uygulama alanları; Bölgesel zayıflama ve yağ yakma, selülit görünümünde önemli azalma, lenfatik drenaj yoluyla detoks etkisi, cildi ısıtarak lifting etkisi, kırışıklık azaltma ve cilt gençleştirme

Lumishape mekanizması; 940 nm’lik IR lazer ışınları, cildi 5 mm derinliğe kadar ısıtır. Lazer, cilde daha iyi nüfuz edebilen yüksek frekanslara karşı cildin direncini azaltır. Isınan yağ hücrelerinin boyutu azalır. Kan akışını ve metabolizma hızını artırır. Yağ yakımını hızlandırır.

Bipolar yüksek frekans özelliği vardır. Bipolar yüksek frekans, cildin katmanları arasında 5-15 mm ısıtır. Isıtılan bölgede kan dolaşımı ve metabolizma artar, bu da yağ yakımını uyarır. Isıtılan yağ hücrelerinin boyutları küçülür ve parçalanır. Yakılan yağlar kan ve lenf sistemleri yoluyla atılır. Kızılötesi lazerin verimliliği ve yüksek frekanslı dalga, vakum kafasının emme kuvveti ile artar. Vakum ve masajın etkisi kan ve lenf dolaşımını artırır.

Bize Ulaşın

Neşe Egemen Podoloji ve Estetik Merkezi’nde aldığınız tedaviler ve hizmetler hijyen, kalite ve müşteri memnuniyeti odaklı verilmektedir.

Çalışma Saatleri

Pazartesi/Cuma 09:00 – 19:00
Cumartesi 09:00 – 16:00
Pazar Kapalı
Acil Durum 7 Gün / 24 Saat